ZDROWIE

Jak przetrwać ząbkowanie…

25 listopada 2014

Od jakiegoś czasu ciągle wspominam Wam o tym, że Karolinka ząbkuje, przez co my mamy ciężkie noce. Budzi się po kilka razy na karmienie, jest marudna, miewa biegunki i gorączkę. Czy niektóre z tych objawów brzmią znajomo? Przeczytajcie o tym jakie my znamy sposoby na radzenie sobie z nimi. 

1. Masaż dziąseł palcem lub silikonową szczoteczką –  czasem działa, czasem nie. Silikonową szczoteczkę się fajnie ssie, przydaje się też do pielęgnacji pierwszych ząbków.

2. Schłodzone gryzaki – ciągle trzymam je w lodówce. Karolinka owszem pogryzie je przez minutę dwie, a potem nimi rzuca. U nas kompletnie się nie sprawdzają.

3. Zabawki do gryzienia – tutaj najlepiej sprawdza się żyrafa Sophie.

4. Herbata z melisy – w sumie nie wiem czy działa czy nie.

5. Gryzaki do pokarmów np. Canpol, BabyOno – mamy oba i są rewelacyjne. Wkładamy do środka twarde jabłko i mała się na nim wyżywa.

6. Żel na ząbkowanie – w aptece dostępnych jest ich mnóstwo. U nas sprawdza się najlepiej Dentinox, ale jeżeli w Waszym przypadku nie działa to myślę, że warto spróbować też innych. Dobre opinie ma też Calgel.

7. Czopki Viburcol – ziołowe czopki łagodzące objawy nie tylko ząbkowania. Stosowaliśmy je po szczepieniach i działały całkiem nieźle. Można je stosować podczas kolki, przeziębienia, problemów ze snem, problemów z brzuszkiem.

8. Niemieckie granulki Osanit – stosowaliśmy dość krótko, więc niewiele mogę o nich napisać, ale w internecie dostępnych jest wiele pozytywnych opinii na ich temat.

9. Camilia – homeopatyczny preparat dostępny w aptekach. W naszym przypadku sprawdzał się bardzo dobrze, ale niestety jego cena jest odstraszająca. 10 mini pojemniczków kosztuje ok. 30 zł, a stosowaliśmy 2 dziennie.

10. Granulki Dagomed nr 44 Chamomilla  – tańszy odpowiednik Camilii, trzeba samemu przygotowywać roztwór z 5 kulek. Bardzo dobry produkt, polecamy każdemu.

11. Syrop przeciwbólowy Ibum Forte – stosujemy wtedy kiedy jest już naprawdę ciężko lub kiedy Karolinka gorączkuje.

12. Cyc – najlepiej sprawdza się w nocy. Powoduje szybki powrót do snu. 🙂

A Wy jakie macie sposoby na bolesne ząbkowanie?

Polecane dla Ciebie

  • gwiazdka2233

    U nas stosowalismy prawie wszystko co opisalas powyzej, w szczegolnosci zel na zabkowanie Dentinox i granulki Dagomed nr 44. Polecam te dwa produkty jako naprawde skuteczne, jesli dziecko zle znosi zabkowanie….

  • U nas sprawdzały się drewniane klocki – to był hit 🙂 A tak poza tym nominowałam Cię do Liebster, po więcej szczegółów zapraszam na bloga 🙂